20:59
«Від легкої пристрасті до важкої залежності»

…Якось дивно влаштований цей світ: все в ньому по три. У дитинстві людині розповідають казки «Про трьох богатирів» і золоту чарівницю, яка виконує по три бажання. Людина дорослішає, і її знайомлять з «Трьома сестрами». Потім з’ясовують: «Ти мене поважаєш»? Вмовляють «зметикувати на трьох» і вселяють, що має бути випито, як мінімум, три тости, причому, випити потрібно до дна: «За нас!», «За тих, хто в морі!» і, звичайно ж, «За любов!»…

Безпредметна любов до когось виливається в любов до «зеленого змія». У процесі «реінкарнації» він перетворюється на якийсь період часу, а то й на все життя, на погану звичку. У нього є своє ім’я – алкоголізм, який за іронією долі, теж має три стадії.

На тижні комісії «Соціально-гуманітарних дисциплін», 26 квітня, практичний психолог, Олена Василівна, запросила лікаря-нарколога Центру психічного здоров’я населення – Покезу Тараса Олеговича. Метою заходу було зберегти юнацький організм та здоров’я нашої студентської молоді від «зеленого змія» і шкідливих звичок.

Агітатори «зеленого змія» переконують, що алкоголь корисний, бо він присутній у багатьох лікувальних настойках, «стопка» зігріває на морозі, піднімає настрій у свята, гасить біль і стрес в пікових життєвих ситуаціях. І взагалі, хіба можуть нашкодити «сто грамів» організму під сто кілограм, а то й більше!

Деякі, звичайно ж, «ведуться» або соромляться відмовитися. Американці провели ряд експериментів і прийшли до висновку, що мозок людини не сприймає алкоголь, як напій. Змушуючи себе приймати цю отруту, людина сама собі прокладає доріжку до діагнозу з хронічними рецидивами.

Організм категорично не хоче сприймати так звані «мікси», суміш з різних видів спиртного. У будь-якому випадку найбільше страждають нирки і печінка, адже вони пропускають через себе готові коктейлі в пляшках або приготовані безпосередньо на очах у відвідувачів барів.

Чомусь твердо вкоренилася думка, що пиво – благородний і нешкідливий напій. Вчені та медики в один голос заявляють: не можна пити його часто і багато. Напій на солоді формує «пивний живіт» і порушує роботу підшлункової і, знову, тієї ж печінки.

Ось, що розповів Тарас Олегович для студентів.

Алкоголь і алкоголізм, їх шкідливий вплив.

Якщо в людини знижений самоконтроль та недостатній рівень культури, вживання алкогольних напоїв може стати системним, а доза спожитого алкоголю надмірною. Це зумовлює уявні комплекси негативних наслідків. Найтиповіші серед них – формування алкогольної залежності, а далі патологічних змін в усіх органах тіла людини. Це сприяє розвиткові тяжкого і небезпечного захворювання – хронічного алкоголізму. Ця хвороба руйнує особистість, опускає людину на «дно» і призводить до загибелі. Вирватись з цього виру дуже важко. Значно легше в нього не потрапити. І це залежить від самої людини, від її переконань, світогляду. У травній системі алкоголь швидко всмоктується в кров і розноситься до клітин головного мозку. Це проявляється збудженням, радісним настроєм (ейфорією, балакучістю, тощо). Людина втрачає почуття самоконтролю, сорому, стає брутальною і може здійснити такі вчинки, які, перебуваючи у тверезому стані, ніколи не зробила б. Давно помічено, що люди, які мають згубну звичку до спиртного, частіше за інших хворіють на різні застудні хвороби органів дихання, тому, що алкоголь ослаблює опірність організму. Поширена думка про корисність алкоголю як засобу, який підвищує апетит. Дійсно після вживання спиртних напоїв збільшується виділення шлункового соку, і в більшості випадків покращується апетит.

Проте, це може спостерігатися тільки спочатку, поки організм не перевантажений алкогольною отрутою. Системне вживання алкоголю призводить до того, що шлунковий сік, стимульований алкоголем, він подразнює слизову оболонку шлунка і призводить до гастриту. Водночас з розвитком гастриту, порушується функція підшлункової залози, що призводить до панкреатиту. Зловживання алкоголем призводить до виразкової хвороби шлунка і дванадцятипалої кишки, до цирозу печінки та інших захворювань.

Алкоголізм спричиняє розвиток тяжкого і небезпечного захворювання – хронічного алкоголізму. Це, як правило, супроводжується суттєвим фахового і професійного рівня, спотвореним життєвих пріоритетів і орієнтирів, руйнуванням особистості і, врешті – решт, соціальною, духовною і психічною деградацією, яка опускає людину на «дно» суспільства і неминуче призводить до загибелі особи. Близько 5% підлітків, які почали вживати алкогольні напої в цьому віці, закінчують життя в наркотичному диспансері, психіатричній лікарні або «на вулиці». Вирватись з цього виру дуже важко. Значно легше в нього не потрапити.

І це залежить від вас, шановні студенти, вашої волі, ваших переконань, вашого світогляду!

Робіть висновок самі, пити чи не пити, шкідливий алкоголь чи ні!!!

Переглядів: 695 | Додав: Nik1975 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: