14:55
«Вмій дружбою дорожити!»

«Чудово мати друга!» - скаже так кожна людина. Але чому ми, власне, страждаємо, зраджуємо і сваримося через дружбу? Причина – всі ми творіння добра і зла. Але справжність дружби залежить від кожного з нас…

18 жовтня в стінах гуртожитку № 2 для студентів першого року навчання проведено годину спілкування «Вмій дружбою дорожити!», яку організували практичний психолог, Галушко Олена Василівна, і вихователь, Довгополюк Лариса Корніївна.

Мета такого заходу полягала в тому, щоб студенти навчились сприймати різні життєві ситуації, аналізувати їх і знаходити шляхи виходу з них; виховувати у студентів правильне ставлення до таких понять, як «друг», «дружба», бажання бути справжнім товаришем; розвивати загальнолюдські чесноти, закріпити уявлення про товариські взаємини, дружбу і спонукати їх до товаришування. 

«Хто не шукає дружби з ближнім, 
той сам собі заклятий ворог» 
(Шота Руставелі)


На занятті було обговорено про дружбу як одну із загальнолюдських чеснот. Студенти старанно намагались виконати творче завдання, спробували усвідомити значущість слова «друг», з’ясували, яке значення дружби у житті кожного; дізнавались про те, чи вони можуть бути справжніми друзями; аналізували «Золоті правила спілкування»; чули розповідь історії про дружбу; доповнювали відомі прислів’я; на смайликах визначали найкращі риси свого друга, а також формували свої думки на основі порад відомої книги «Як придбати друга і впливати на людей позитивно» американського психолога Дейла Карнегі.

«Дружба – це близькі стосунки між людьми, засновані на взаємній допомозі, прихильності, спільності інтересів, смаків, поглядів, життєвих цілей».

Дружбу кожен розуміє по-своєму. В основі юнацької дружби лежить величезна потреба у сприйнятті іншими. Більшість із вас погодяться з думкою, що щастя – це коли тебе розуміють, і тому кожен постійно прагне знайти друга, який би зрозумів, вислухав і підтримав, став вашим дзеркалом чи двійником, вашим другим «Я». Але друзі бувають різні.

Що означає бути вірним другом і чи легко ним бути? 
1. «Не той друг, що лащиться, а той, хто печалиться.» 
2. «Скажи мені, хто твій друг, і я скажу, хто ти.» 
3. «Людина без друзів, як птах без крил.» 
4.»Старий друг краще за нових двох.» 
5. «Задля друга нового не покидай друга старого.»
6. «Дорожи дружбою, з другом легше живеться.» 
7. «Людина з друзями – степ із квітами, а людина без друзів – жменя попелу.»

 

 

 

 

 

 

 

 

Переглядів: 829 | Додав: Nik1975 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: