15:02
Вони зупинили атомний Апокаліпсис

З 2006 року в Україні відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Він був встановлений з метою гідного відзначення мужності, самовідданості і високого професіоналізму учасників ліквідації аварії на ЧАЕС, а сама дата пов’язана із завершенням будівництва саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком електростанції у 1986 році.

За різними даними, у 1986—1987 роках у дезактивації території АЕС та місцевості, що прилягає до неї, були задіяні від 200 до 900 тисяч осіб. Загальну кількість евакуйованих із забруднених територій також оцінюють по-різному — від 135 до 350 тисяч людей. Green Peace і міжнародна організація "Лікарі проти ядерної війни" стверджують, що в результаті аварії лише серед ліквідаторів померли десятки тисяч чоловік, в Європі зафіксовано 10 000 випадків вроджених патологій у новонароджених, 10 000 випадків раку щитоподібної залози і очікується ще 50 тисяч. За даними організації Союз "Чорнобиль", із 600 000 ліквідаторів 10% померло і 165000 стали інвалідами. Число постраждалих від Чорнобильської аварії можна визначити лише приблизно. З'ясувати, яка частина захворювань з'явилася наслідком аварії — вельми складне завдання для медицини і статистики. Наприклад, до чорнобильської аварії рак щитовидної залози у дітей був дуже рідкісною хворобою – 2-3 випадки на 100 тисяч дітей. Після Чорнобиля частота зросла приблизно в 100 разів. Ці страшні наслідки могли б бути ще більш жахливими, якби не самопожертва героїв-ліквідаторів, як їх в народі називають - «чорнобильців».

Напередодні Дня ліквідатора аварії на ЧАЕС в читальній залі відбулася зустріч-бесіда студентів з викладачем коледжу Павельчуком Миколою Васильовичем, який брав безпосередню участь в ліквідації наслідків аварії. Його розповідь всі присутні слухали з великою увагою, адже ніякий фільм чи газетна стаття не зможуть передати ті емоції, які пережила людина, що особисто була причетна до цієї великої жертовної праці.

Дякуємо всім, хто врятував Україну та світ від атомного лиха!

Переглядів: 513 | Додав: Nik1975 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 1
1   [Материал]
http://we-b-tv.com/map1/sitemap-2.xml

Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: