10:43
Всесвітній день боротьби з туберкульозом - 24 березня, п’ятниця.

Туберкульоз на сьогодні є актуальною медико-соціальною проблемою не тільки в Україні, а й в усьому світі. Згідно світової статистики щорік в усьому світі від туберкульозу гине 2 млн. Людей. За оцінками ВООЗ в період між 2000 і 2020 роками, майже один мільярд людей буде інфіковано, 200 мільйонів захворіє та 35 мільйонів загине від туберкульозу, якщо контроль за епідемією не буде посилено.

Ситуація з туберкульозом в Україні дуже складна - починаючи з 1995 р. зареєстрована епідемія туберкульозу, вона невпинно прогресує та набуває загрозливих масштабів. Щороку помирає від цієї хвороби 10 - 11 тис. хворих на туберкульоз, що становить більше 30 чоловік в день. В 1995 році ВООЗ зафіксувала в Україні епідемію туберкульозу, оскільки кількість хворих перевищувала 1 % населення. Епідемія невпинно прогресує й набуває погрозливих масштабів. Статистика свідчить про те, що в Україні щоденно реєструється 82 нових хворих на туберкульоз, а 30 хворих помирає. Україна по рівню смертності від туберкульозу займає перше місце в Європі. Одною із причин такої високої смертності – недостатня поінформованість населення про цю проблему.

Туберкульоз – це інфекційне захворювання, збудник якого мікобактерія туберкульозу і передається повітряно-крапельним шляхом від хворої людини до здорової при вдиханні пилу (аерозолю), в якому є мікобактерії. Кожен хворий на туберкульоз заражає до 20 здорових осіб, тому є небезпечним для оточуючих.

Негативні соціально–економічні наслідки, що спричиняються туберкульозом, дали підставу віднести цю хворобу до групи соціально небезпечних. Збудник туберкульозу дуже стійкий до впливу навколишнього середовища. Ультрафіолетове проміння вбиває його через 2–3 хв ., кип’ятіння - протягом декількох хвилин.

Основними симптомами захворювання на туберкульоз є : тривалий кашель (понад 2 тижні ), підвищення температури тіла ; утруднене дихання ,біль у грудях ,поганий апетит , різка безпричинна втрата маси (тане на очах) ,постійна слабкість ,підвищена пітливість. Більшу ймовірність захворіти має людина, у якої знижений імунітет. На імунітет впливають: нераціональне харчування, зловживання алкоголем, тютюном, залежність від наркотиків, ВІЛ/СНІД, важкі фізичні і психічні навантаження, стрес, наявність хронічних захворювань, погані умови життя.

В останні роки часто зустрічаються , практично, безсимптомні перебіги туберкульозу, який виявляється лише при додатковому обстеженні. 

В гуртожитках коледжу, №1 та №2, було проведено захід з попередження та профілактики туберкульозу під назвою «Захисти себе від туберкульозу», а відповідальною за його проведення була бібліотекар Мосіюк Є.П. та вихователі.

Метою даного заходу було: 

- ознайомити студентів із загальними відомостями про туберкульоз, його симптомами, шляхами зараження та заходами по запобіганню даного захворювання;

- зі станом епідеміологічної ситуації з туберкульозу в Україні;

- формування якостей сильної особистості та здатності протистояти даній хворобі; 

- попередження захворювання серед студентів. 

В результаті проведення заходу студенти засвоїли нову інформацію та узагальнили свої знання. Вся інформація було доступно та наглядно надана у вигляді мультимедійної презентації та різноманітних ілюстрацій до теми.

Отже, у разі виникнення підозри на туберкульоз , якомога швидше зверніться до лікаря. Не затягуйте і не займайтесь самолікуванням. Це пришвидшить і полегшить Ваше видужування.

Категорія: Бібліотека | Переглядів: 557 | Додав: Nik1975 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: