11:36
Всесвітній день футболу

10 грудня шанувальники найпопулярнішої гри у світі відзначають Всесвітній день футболу. Організація Об'єднаних Націй ухвалила рішення про появу свята у зв'язку з постійно зростаючим інтересом людей різного віку й різних національностей до цієї захоплюючої гри.

І на передодні свята працівники бібліотеки коледжу зробили виставку «Твоє хобі – футбал», де представлено книги: Левко Легкий Історія світового футболу, Б.Таліновський та ін. Зірки світового футболу, інформація з Інтернет ресурсу, спортивні журнали, які отримує бібліотека, розгорнуті на сторінках приурочених футболу та до оформлено спортивним атрибутом.

Однак сучасним поціновувачам «гри мільйонів» абсолютно все одно, коли був зіграний перший футбольний матч. Адже для багатьох сучасних людей футбол став стилем життя, професією або головним захопленням у житті. Всесвітній день футболу об'єднує всіх їх. 

І сьогодні ми вирішили ознайомити любителів футболу з деякими цікавими історичними фактами. Ознайомтеся з ними.

Перша згадка про футбол як “про гру у м’яч ногами” історики знайшли у китайських джерелах, що датуються другим тисячоліттям до нашої ери. Називалася вона Цу Чю, що означає “штовхати ногою”. Гра у футбол дозволяла китайським воїнам підтримувати добру фізичну форму.

У футбол грали й у Давній Греції, і Римі близько двох з половиною тисяч років тому. У Греції ця гра називалася “битва за м’яч” тож можна тільки уявити, якими прийомами користувалися гравці, щоб заволодіти м’ячем.

Сучасний футбол з’явився в Англії. Перші правила цієї гри були видані у 1846 році. У 1857 в місті Шеффілд було створено перший футбольний клуб.

Історія міжнародного футболу розпочалася в 1873 році. Тоді відбувся перший міжнародний матч між Англією та Шотландією, який закінчився внічию 0:0.

Найстаріший м’яч, що зберігся досьогодні, знайшли в замку Стерлінг у Шотландії в 1999 році. На думку вчених, нині йому 450 років.

А перший круглий м’яч з резинової камери виготовив у 1862 році Річард Ліндон. Сьогодні ж у всьому світі щорічно виготовляється більше 40 млн футбольних м’ячів.

Цікаво, а як же з’явилася така звична для нас сітка на воротах? Є дані, що вперше її використали під час матчу збірних Півночі та Півдня Англії у березні 1891 року.

Тож, якщо в Тебе є друзі, які захоплюються футболом, неодмінно привітай їх зі Всесвітнім днем футболу та побажай нових перемог та голів у ворота суперника.

 

Категорія: Бібліотека | Переглядів: 766 | Додав: bibliotekaratk | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: