22:55
Всеукраїнський диктант національної єдності

9 листопада о 9.30 відбувся ХХ Всеукраїнський диктант національної єдності, організований Суспільним мовником України. У двадцятий раз ця подія об'єднала українців зі всього світу. Всеукраїнський радіодиктант національної єдності був започаткований у 2000 році з метою єднання навколо мови, як чинника згуртування українців усього світу.

Диктант проводиться з метою пропагування грамотності, підтримки та розвитку державної мови як духовного потенціалу нації, виховання високої мовної культури. Цьогоріч у бібліотеці Вернадського диктант писали багато відомих українських діячів та зірок: Катерина Павленко та Тарас Шевченко з гурту Go_A, Іван Леньо (гурт Kozak System), Марк Галаневич ("ДахаБраха"), актори Ахтем Сеітаблаєв, Сергій Калантай, Геннадій Попенко, Наталія Сумська, приєдналися учасники Дитячого Євробачення-2020 від України Олександр Балабанов та багато інших.

В нашому коледжі до написання диктанту долучилися представники адміністрації, викладачі та працівники коледжу (традиційно в читальній залі та онлайн).

До речі, всеукраїнський диктант проводиться в День української писемності та мови - свято розвитку державної мови, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. За православним календарем - це день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця - послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Переглядів: 99 | Додав: Nik1975 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: