14:50
Жінка в науці

Щорічно 11 лютого за рішенням ООН відзначається Міжнародний день жінок і дівчат у науці. . Це міжнародне свято запроваджене на Генеральній конференції ООН у 2001 році. За даними Інституту статистики ЮНЕСКО, лише 28% наукових працівників у світі – жінки. Досі рудиментарні суспільні стереотипи часто заважають дівчатам під час вибору професії, але, на щастя, не всім.

Бібліотека внесла в план виховних заходів дану дату, щоб ознайомити студентів про цей день, і в гуртожитку було проведено відео-урок «Жінка в науці».

Примітний той факт, що згадка в назві свята не тільки жінок, але і дівчат не випадкова. Адже вона спрямована на актуалізацію теми участі в наукових спільнотах шкільного періоду навчання не тільки хлопчиків, але і дівчат, чия участь у них набагато нижча.
В Україні статистика доволі непогана: 46% жінок - науковиць. Українки гучно зарекомендували себе в молекулярній біофізиці, психології, наноматеріалознавстві та комп’ютерній інженерії у тому числі і за кордоном.

Хоча серед вчених досі більше чоловіків, внесок жінок неоціненний!

Хочеться згадати, що чимало науковців українок, серед яких і наша землячка про яку варто знати.

Мотря Братійчук

Рік народження: 1927-2001 рр.

Галузь: український астроном
Братійчук Мотря Василівна – український астроном, професор кафедри оптики Ужгородського університету. Засновник лабораторії космічних досліджень при цьому університеті.

Народилася Мотря Василівна Братійчук 8 вересня 1927 р. в с. Верба Дубнівського району Рівненської області.

В 1996 р. Міжнародна астрономічна асоціація присвоїла малій планеті (астероїду) за № 3372 (відкритій 24 вересня 1976 року) ім’я Братійчук. Це за заслуги українки у науковому вивченні космосу.

Мотря Василівна Братійчук стала єдиною серед українських учених–жінок на честь кого назвали планету. Серед назв астероїдів дуже мало імен жінок.

І хоч зараз не бракує дівчат та жінок, які здійснюють наукові відкриття та змінюють світ, ми пропонуємо добірку винаходів, які стали для усіх нас звичайними, і ми навіть не підозрюємо, що до їхнього створення причетні жінки, а не чоловіки.

Деякі з цих винаходів ми використовуємо щодня — але той факт, що їх створили та запропонували саме жінки, точно стане для вас сюрпризом:

-Велика циркулярна пилка (1813 рік)

-Машина для миття посуду (1887 рік)

-«Двірники» для машин та автобусів (патент 1903 року)

Категорія: Бібліотека | Переглядів: 231 | Додав: Nik1975 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: