16:57
Жінки в історії автомобілебудування: їм усе до снаги!

Щорічно 11 лютого за рішенням ООН відзначається Міжнародний день жінок і дівчат у науці.  Це міжнародне свято запроваджене на Генеральній конференції ООН у 2001 році.

Примітний той факт, що згадка в назві свята не тільки жінок, але і дівчат не випадкова. Адже вона спрямована на актуалізацію теми участі в наукових спільнотах шкільного періоду навчання не тільки хлопчиків, але  і дівчат, чия участь у них набагато нижча.

Хоча в світі відбувається поширення фемінізму, боротьба за права жінок, все ж рівності між статтями  поки не має… І йдеться не тільки про мусульманський світ, у цивілізованих країнах в науковому світі жінки радше рідкість, аніж норма. Попри це, досягнення жінок не менш важливі за досягнення їхніх колег чоловічої статті. Зауважимо, жінки-дослідниці з’явилися не в останнє століття, коли їхні права нарешті почали зрівнювати з правами чоловіків. У кожній епосі були свої видатні жінки-науковці.

Ось уже другий рік поспіль, працівники бібліотеки разом з вихователями гуртожитків, проводять ознайомлення наших студентів з цим днем у вигляді бесіди – презентації під загальною назвою «Жіночий день в «чоловічій науці». Цього разу в нас була вибрана підтема «Жінки в історії автомобілебудування: їм усе до снаги», тому що ми є автомобілісти і це повинно зацікавити наших слухачів. І мета була досягнута, студентам було цікаво,  вони навіть не здогадувалися, що все це було запатентовано жінками.

Коли говорять про відомих і великих автоконструкторів, зазвичай, згадують досягнення чоловіків. Звичайно, адже жінка та автомобіль - несумісні поняття, що вони там навигадувати можуть, так? Чи ні?

Давайте відходити від безглуздих стереотипів. Історія знає багато прикладів жінок, які внесли вклад в розвиток автомобілебудування.

Мало хто знає, що саме жінки стоять за багатьма винаходами в автомобілебудуванні. Обігрівачі салону, склоочисники, глушник, снігоприбиральна машина, високооктановий бензин, покриття келар, система навігації та ряд інших винаходів. Також жінки сприяли створенню Правил дорожнього руху.

Якщо як слід попорпатися в історії автомобілебудування, то виявиться, що за дуже багатьма авто-винаходами і удосконаленнями простежується жіночий вплив. Так що так, автомобіль був створений чоловіками(загалом і в цілому), але як без жінок не було б  життя на світі, так і не було б без них автомобілів.

Категорія: Бібліотека | Переглядів: 88 | Додав: Nik1975 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: