09:17
«Злочини і міра покарання»

Злочин, неправомірні вчинки, несвідомі дії... Чому вони виникають? Що спонукає людину здійснити злочини? Невміння керувати своїми емоціями, станами чи власне собою? Якщо так розглядати, мабуть, знайдемо не людську сутність, а викривлену настільки, яка прагне стати більше «жорстокою твариною», яка не усвідомлює наслідків в нашому середовищі, а ніж бути ОСОБИСТІСТЮ! Що заважає або бракує людині жити і творити достойні порядні дії та вчинки? Невже ми так прагнемо зла, агресії, насильства?

13 грудня з метою попередити і здійснити профілактику злочинства у студентському середовищі та як запобігти такому явищу, практичним психологом коледжу організовано та проведено виховний захід разом з працівниками патрульної поліції.

Працівники поліції для наших студентів надали досить змістовну інформацію про різні види скоєння злочину, попереджали та закликали студентську молодь не здійснювати адміністративних чи кримінальних правопорушень, за які прийдеться заплатити «дорогою ціною – власним життям або як наслідок – покаранням».

Сучасний процес призначення та виконання кримінальних покарань регулюються Кримінальним кодексом України. Спектр покарань є дуже широким.

Мету покарання можна розглядати в чотирьох площинах, в яких вона проявляється:

  • кара засудженого;
  • виправдання засудженого;
  • спеціальне попередження;
  • загальне попередження.

Коли до засудженого застосовується покарання, то обов’язковою складовою є кара. Кара засудженого становить зміст покарання – позбавлення або обмеження прав і свобод особи, засудженої за вчинення злочину. Це обумовлено суспільством. При вчиненні злочину особою, вона завдає шкоди суспільству, тому це викликає справедливе обурення. Держава, захищаючи суспільство і виправдовуючи його сподівання, карає винного. Щодо самої кари, то важливо, щоб вона відповідала принципові справедливості. Тобто винний повинен зрозуміти, що він відплачує за вчинені ним протиправні дії і відплачує справедливо, відповідно до шкоди, яку він своїми діями завдав суспільству. Обмеження прав та свобод засудженого повинно бути належно обґрунтованим.

Засуджений зобов’язаний перетерпіти ті позбавлення й обмеження, що пов’язані з застосуванням до нього покарання. При цьому має бути забезпечений належний захист його законних прав та свобод.

Три інші прояви мети покарання є бажаними, але при виконанні покарання, досягаються не завжди. Доказом цього служать численні випадки вчинення злочинів під час відбування покарання у вигляді позбавлення волі, а також збільшення випадків вчинення злочинів повторно особами, що вже відбули покарання за вчинений злочин, а також зростання рецидивної злочинності. Це свідчить про відсутність бажаного виправлення засудженого та запобігання вчинення ним нового злочину.

Спеціальне попередження злочину не зводиться тільки до запобігання вчинення нових злочинів зі сторони засудженого. Велике значення мають виховні заходи відносно засуджених.

Перевиховання (виправлення) засудженого – це певні зміни в його особистості. Такі зміни перетворюють його з небезпечного на безпечного члена суспільства, схиляють до правомірної поведінки, поваги до правил і традицій людського співжиття. Якщо засуджений стане на шлях виправлення, то можливе пом’якшення покарання, яке є йому вигідним. З моральної точки зору виправлення засудженого і є метою покарання.

Шановні студенти, сподіваємося, що ви почули та сприйняли цю важливу інформацію. Будьте швидкі на добрі і мужні вчинки, остерігайтеся необдуманих кроків, щоб не змарнувати свого життя!

 

Переглядів: 633 | Додав: Nik1975 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 2
2   [Материал]
Hi Look what we carry into you! an astoundingpresent
To controlled click on the mutual in this happy


http://bit.ly/2rIdftA

1   [Материал]
тестfgdfv

Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: