17:41
Зустріч з інспекторами поліції

Висока поширеність так званих «легких наркотиків» приваблює багатьох людей, які недооцінюють шкоду наркоманії, крім того, щиро вірять, що можуть бути незалежними від них…

У багатьох, особливо у молоді, неправильне уявлення про наркотики.

Люди помиляються, вважаючи наркоманію чи токсикоманію розвагою, що відносять у світ приємних відчуттів. Заради отримання ейфорії наркоман легко переступає через моральні норми, порушує кримінальний кодекс, руйнує свою сім'ю. Особистість наркомана стає штучною, егоцентричною, а тіло стає виснаженим і швидко руйнується.

Тому, для того, щоб розвіяти всі міфи і розповісти всю правду про легкі наркотики для студентської молоді психолог коледжу, Олена Василівна, організувала зустріч з інспекторами Управління патрульної поліції в м. Рівне Департаменту патрульної поліції: Боженко Марією Олексіївною, Бояківською Іванною Олександрівною, Новосад Ярославою Сергіївною, Манушкіним Олександром Анатолійовичем, Герус Андрієм Васильовичем.

Зустріч відбувалась протягом  2 днів (24 жовтня і 26 жовтня) зі студентами І курсу і груп нового набору.

На цих зустрічах  лейтенанти патрульної поліції розповідали всю правду  про «легкі наркотики», статистику  виявлених злочинів у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів, адміністративну та кримінальну відповідальність за незаконний обіг наркотиків, а особливу увагу студентів зосередили на розповсюдженому наркотику «насвай».

Студенти уважно слухали гостей, переглядали відео про наркотики та прийняли активну участь у діалозі з хвилюючих питань. Наша молодь отримала максимум задоволення від спілкування з інспекторами, що виявила бажання запросити на наступні профілактичні бесіди.

Основним мотивом, що штовхає молодь до наркотичного дурману, є цікавість і наслідування, а іноді до вживання наркотиків привчають і примушують більш досвідчені товариші, які затягують новачків у свої тенета, «пригощаючи» дорогим зіллям. Серед молоді нерідко існує поширене уявлення: якщо взяти для проби наркотик всього лише один раз, в цьому ще немає нічого жахливого. Однак це небезпечна помилка. Бажання повторити випробувані відчуття одурманення призводять до рабської залежності від наркотику. Поступово інтереси у підлітка пропадають. З’являються слабкість, безсоння, втрата апетиту, схуднення.

Зовнішність людини, яка постійно приймає наркотичне зілля, далека від привабливості: гнилі зуби, передчасне облисіння, жовто-сіра шкіра, обличчя з ранніми зморшками – типовий портрет наркомана. Прийом наркотика обов’язково призводить до зміни психіки людини, що проявляється в грубості, байдужості до оточуючих, жорстокості, труднощах в спілкуванні. Поведінка наркомана настільки залежить від цього відчуття одномоментного задоволення, що змусити його осмислити небезпеку неможливо. 

Через певний час настає такий момент, коли наркотики потрібні йому зовсім не для веселого настрою, а для підтримки відносно нормального самопочуття. Життя без них стає неможливим. Дуже часто молоді люди самі готують одурманюючі і наркотичні речовини (кустарним способом) і вводять їх усім членам «родини» - так вони називають свої групи. Звичаї такої сім’ї нелюдські й жорстокі! Вони так скотилися вниз, що той, хто вкрасти не може, стає піддослідним «кроликом», на ньому опробовують невідомий препарат, не знаючи, яким буде його дія. Він приймає першим - або гине, або виживає. Це страшно, але все ж даремно. Адже нещасні хворі люди, звиклі до наркотиків, готові віддати будь-які гроші за одну дозу. Болісна залежність від наркотику штовхає людину на все – обман, злочини і навіть вбивство, аби добути наркотик. 

Серед наркоманів часто зустрічаються випадки одного з найсерйозніших захворювань нашого часу – СНІДу (синдрому набутого імунодефіциту), не піддається ніякому лікуванню. Наркомани гублять не тільки себе і своїх близьких, а й майбутнє потомство, так як їхні діти народжуються з глибокими психічними та фізичними каліцтвами. Ті, хто вживають наркотики, найчастіше вмирають молодими. Лікарі рідко стикаються з наркоманами літнього віку, так як навіть до середнього віку ці люди не доживають. Пов’язано це не тільки з виснаженням організму, який не в змозі витримати виснаженого підбадьорення стимуляторами, але і з частими спробами самогубства, з передозуванням наркотику, із зараженням крові брудним шприцом, з розвитком цілого ряду супутніх захворювань. 

Юнаки і дівчата, пам’ятайте! 

Сам факт одноразового прийому наркотику або вдихання легких токсичних речовин може стати причиною вашої загибелі. 

Навіть одноразовий прийом наркотиків формує тяжке захворювання і збільшує ризик зараження невиліковною хворобою (СНІДом). Ніколи не пробуйте наркотичні речовини. За хвилини в дурмані - страшні наслідки.

Переглядів: 708 | Додав: Nik1975 | Рейтинг: 4.4/5
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: