14:00
Зустріч з лікарем-санологом та провідним спеціалістом РМЦСС
17 жовтня 2013р. відбулася зустріч з працівником Рівненського міського центру соціальної служби у справах сім’ї, дітей та молоді – провідним спеціалістом Цівінською Ольгою Василівною та лікарем-санологом Обласного центру здоров’я Копель Валентиною Петрівною з метою профілактики тютюнопаління серед молоді.
Куріння тютюну – одна з «наймолодших», шкідливих звичок людства, майже 500 років має ця тютюнова історія. Багато людей вмерло через цигарки. Одна цигарка забирає 15 хв. життя. У тих, хто курить, часто болить голова, погіршується пам’ять, виникає склероз судин головного мозку і серця, стенокардія. Це призводить до інфаркту. А також куріння зранку, натщесерце, призводить до гастритів, виразки шлунку й інших захворювань шлунково-кишкового тракту. Люди, що викурюють понад 2 – 3 цигарки на день, часто хворіють на бронхіт і туберкульоз.
І найстрашніше – цигарки сприяють розвитку ракових клітин. Встановлено, що серед успішних людей лише 16% курять, серед невдах – 59%. Чому так відбувається? Нікотин та інші отруйні речовини порушують загальний стан організму, знижують інтенсивність нервових процесів, погіршують увагу, пам’ять, мислення. Також постійні думки про перекури відволікають від роботи. З часом і зовнішні зміни не поліпшать настрій: людина виглядає старшою за свої роки, її волосся пахне тютюновим димом, на пальцях жовті плями, шкіра рук суха, нігті жовті. Тверді частки диму затримуються в порах, шкіра набуває землисто-сірого відтінку, втрачається пружність, з’являються зморшки. Сажа, тютюновий дьоготь, що утворюються внаслідок згорання тютюну, руйнують зубну емаль, зуби темнішають, втрачають блиск, з’являється неприємний запах із рота.
І ще… Ця звичка коштує дорого (порахуйте свої видатки на цигарки за місяць). Адже витратити ці гроші можна на купівлю красивого одягу або дорогої апаратури. Ти маєш право зробити правильний вибір!
На лекції надавалась інформація провідним спеціалістом Цівінською О.В. щодо законодавства України про заходи попередження та зменшення вживання тютюнових виробів. З розповіддю про наслідки куріння тютюну, статистику захворювань, стан організму курців та поради щодо збереження здоров’я людини виступила лікар-санолог Копель В.П.Переглядів: 772 | Додав: oland | Рейтинг: 3.5/2
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Все смайлы
Код *: